Kora reggel lelkes kis gyereksereg várta már, hogy részese legyen a Ficsak 12 Alapítvány és a Kutyával az Emberért Alapítvány közös szervezésében megvalósuló foglalkozásnak. A Süni óvoda középsős, sárga csoportja Barnussal – a golden retriverrel megtanulhatta a felelős állattartás feladatait.

A retriver először mindenkihez odament és hagyta, hogy végig simizzék őt a gyerekek. Utána  Ági, Barnus trénere különféle kellékeket helyezett a földre, a feladat az volt, hogy a gyerekek felismerjék a póráz, a hám, a kutyapiszok zacskó, a vizes tál, a szőrtelenítő kefe, és a jutalomfalatot.

Ezt a kocka dobós játék követte, ahol a két dobókockával a gyerekek által kidbott ábrát kellett Barnussal megmutatni –  fej a mancshoz, fej az orrhoz. A foglalkozás végén „autómosó”-vá vált a kis csoport, simizéssel, fújással, érintéssel ment végig Barnus a két gyerekoszlop között. Jutalomfalattal és vidám gyerekkacajjal zártuk a mai kutyás foglalkozásunkat, köszönjük a KEA-nak a végtelen professzionális oktatómunkát!